Blog

Ať jsou Ti informace zde k co největšímu užitku.

AKCIE JAKO DÁREK

Pokud vás už někdy napadlo koupit akcie nejen pro sebe, ale i jako dárek pro někoho blízkého, třeba na Vánoce, narozeniny, nebo k nějaké jiné speciální příležitosti, tak v tomto článku se podíváme na možnosti, ale i úskalí, která s tím souvisí. Takže pokud chcete získat přehled a nenechat se v tomto ohledu ničím zaskočit, tak určitě čtěte dál.

15 ŠVÝCARSKÝCH AKCIÍ, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT

Tentokrát se podíváme na výběr 15 švýcarských akcií, o kterých byste měli určitě vědět. Podíváme se jak na firmy s typicky švýcarskou nabídkou jako jsou sýry, čokolády nebo bankovní služby, ale i na firmy z různých dalších oborů, ve kterých Švýcaři slaví také nemalé úspěchy. V tom dnešním výběru se tak můžete těšit na akciové firmy, které se svojí tržní kapitalizací řadí mezi megafirmy, velké firmy a střední firmy, ale především mezi dlouhodobě ziskové firmy.

LETNÍ AKCIOVÁ INSPIRACE

Léto a doba dovolených jsou aktuálně v plném proudu. Proto by vám mohla přijít vhod taková letní akciová inspirace, v jakých oblastech můžete hledat akciové firmy, které právě v tomto období profitují nejvíc, a na které byste si běžně během roku třeba zrovna nevzpomněli. Podíváme se tedy na typické letně dovolenkové byznysy a ke každému si zmíníme i konkrétní akciovou firmu s dobrými výsledky. Ta paleta oblastí i firem bude opravdu pestrá, takže mrkněte určitě na celý článek popř. video s bonusovými informacemi k jednotlivým firmám - možná že některou z firem zařadíte i na svůj seznam do svého akciového výběru.

INVESTIČNÍ STRATEGIE NĚMECKÉ AKCIOVÉ LEGENDY BEATE SANDER

Akciovou legendu Warrena Buffetta zná z prostředí investování do akcií skoro každý. Málokdo zná u nás v Česku ale i německou akciovou legendu Beate Sander. Němci jí přezdívají Börsenoma – alias burzovní babča a speciální je tím, že dokázala investováním do akcií přetavit svých počátečních 30 000 Eur v miliony Eur. Proto se v dnešním dílu necháme inspirovat příběhem Beate Sander a představíme si její strategii a zásady, které ji dovedly až k takovému úspěchu.

10 NEJSTARŠÍCH DIVIDENDOVÝCH AKCIÍ NA SVĚTĚ

Dividendy jsou jedním ze způsobů, jak dosáhnout zhodnocení svých investovaných peněz do akcií. A přestože počet akciových firem, které vyplácí dividendy, neustále klesá, tak stále někteří investoři staví na dividendách svoji hlavní investiční strategii. Za splnění určitých podmínek je výplata dividend považovaná za známku stability a ziskovosti firmy, proto se dnes podíváme na absolutní rekordmany v tomto ohledu – na 10 akciových firem, které vyplácí dividendy historicky nejdéle ze všech firem na světě. Na 10. místě se umístila firma, která vyplácí dividendy už přes 100 let a na prvním místě si pak uvedeme firmu, která dividendy vyplácí dokonce víc než 200 let.

7 MÝTŮ O INVESTOVÁNÍ DO AKCIÍ: Věříte jim taky?

Kolem investování do akcií panuje spousta mýtů a to jak mezi lidmi, kteří s ním nemají vůbec žádnou zkušenost, tak i mezi těmi, kteří už s akciemi obchodují. Proto se dnes podíváme na 7 zásadních mýtů o akciích a uvedeme je na pravou míru.

TAJEMSTVÍ MONEY MIND: 10 pravidel úspěšného investování do akcií

V tomto druhém dílu o Money Mind neboli nastavení mysli jednoho z nejbohatších a neúspěšnějších akciových investorů současnosti Warrena Buffetta se podíváme na konkrétních 10 pravidel, kterými se Warren Buffett řídí při investování do akcií. Jak sám rád říká, investování považuje za myšlenkovou hru a k tomu, abyste mohli vyhrát, potřebujete znát pravidla. Proto se dnes zaměříme právě na ně.

TAJEMSTVÍ MONEY MIND: Jak dosáhnout úspěchu

V dnešním článku nahlédneme do mysli jednoho z nejbohatších a neúspěšnějších akciových investorů současnosti Warrena Buffetta. Podíváme se na to, co je podstatou jeho Money Mind, nebo chcete-li nastavení mysli a mindsetu. Zdaleka to ovšem nebude jen o penězích, protože stejně jako v bohatém životě existuje víc než jen bankovní účet, tak jsou i zásady Money Mind, které přesahují investování a vedou k úspěchu takřka v jakékoli oblasti, kde ho chcete dosáhnout. A přesně na tyto zásady se dnes zaměříme.

JAK ETICKY INVESTOVAT

Každým rokem výrazně stoupá  podíl investorek a investorů, kteří při investování zohledňují nejen zisk, ale současně i své etické hodnoty. A především pro ženy je etičnost investice velmi důležité kritérium. Proto se dnes podíváme na to, co si pod pojmem etické investování vlastně představit, podle čeho se prakticky při výběru investice můžete orientovat, abyste zvolili takovou, která bude v souladu s vašimi hodnotami a jaké jsou výhody a nevýhody etického investování.

10 DŮVODŮ PROČ INVESTOVAT

Tentokrát se podíváme na 10 důvodů, proč má smysl investovat. S některými důvody jste se možná už setkali – často se klasicky uvádí třeba ochrana proti inflaci, ale jsem přesvědčená o tom, že o některých jste neslyšeli a možná by vás ve spojitosti s investováním ani nenapadly - jako například seberozvoj - a přesto jsou velmi důležité.