Blog

Ať jsou Ti informace zde k co největšímu užitku.

TAJEMSTVÍ MONEY MIND: 10 pravidel úspěšného investování do akcií

V tomto druhém dílu o Money Mind neboli nastavení mysli jednoho z nejbohatších a neúspěšnějších akciových investorů současnosti Warrena Buffetta se podíváme na konkrétních 10 pravidel, kterými se Warren Buffett řídí při investování do akcií. Jak sám rád říká, investování považuje za myšlenkovou hru a k tomu, abyste mohli vyhrát, potřebujete znát pravidla. Proto se dnes zaměříme právě na ně.

TAJEMSTVÍ MONEY MIND: Jak dosáhnout úspěchu

V dnešním článku nahlédneme do mysli jednoho z nejbohatších a neúspěšnějších akciových investorů současnosti Warrena Buffetta. Podíváme se na to, co je podstatou jeho Money Mind, nebo chcete-li nastavení mysli a mindsetu. Zdaleka to ovšem nebude jen o penězích, protože stejně jako v bohatém životě existuje víc než jen bankovní účet, tak jsou i zásady Money Mind, které přesahují investování a vedou k úspěchu takřka v jakékoli oblasti, kde ho chcete dosáhnout. A přesně na tyto zásady se dnes zaměříme.

JAK ETICKY INVESTOVAT

Každým rokem výrazně stoupá  podíl investorek a investorů, kteří při investování zohledňují nejen zisk, ale současně i své etické hodnoty. A především pro ženy je etičnost investice velmi důležité kritérium. Proto se dnes podíváme na to, co si pod pojmem etické investování vlastně představit, podle čeho se prakticky při výběru investice můžete orientovat, abyste zvolili takovou, která bude v souladu s vašimi hodnotami a jaké jsou výhody a nevýhody etického investování.

10 DŮVODŮ PROČ INVESTOVAT

Tentokrát se podíváme na 10 důvodů, proč má smysl investovat. S některými důvody jste se možná už setkali – často se klasicky uvádí třeba ochrana proti inflaci, ale jsem přesvědčená o tom, že o některých jste neslyšeli a možná by vás ve spojitosti s investováním ani nenapadly - jako například seberozvoj - a přesto jsou velmi důležité.

UMĚLÁ INTELIGENCE: Jak ji využít při investování?

Umělá inteligence je fenomén dnešní doby, který vzbuzuje spoustu vášní i obav. Aktuálně to spíše vypadá, jako by ty obavy převažovaly, protože se ozývají hlasy z těch technicky nejvyspělejších firem na světě, jako Elon Musk nebo spoluzakladatel firmy Apple Steve Wozniak, kteří vyzývají, aby se vývoj umělé inteligence na alespoň šest měsíců zastavil. Proto se podíváme na to, jaké obavy se aktuálně s umělou inteligencí pojí a jak k ní můžeme přistupovat z pohledu investování do akcií a případných příležitostí.

DÁMY Z BEARDSTOWNU: Investiční příběh, který změnil Ameriku

Před nějakou řádkou let žila Amerika senzačním příběhem o dámách z Beardstownu, o 16 dámách většinou v důchodovém věku, které si založily investiční klub, ve kterém se věnovaly investování do akcií a to s takovými výsledky, že když po deseti letech svého fungování zveřejnily čísla o úspěšnosti svého investování, tak překonaly nejen index S&P 500, ale i mnohé profesionální investory. Proto se v tomto článku podíváme na jejich příběh a na některá jejich investiční pravidla pro výběr akcií, která mohou být užitečná i dnes.

INVESTIČNÍ PROROCTVÍ A NOSTRADAMUS

Znalost budoucnosti je bez debat jednou z nejsilnějších lidských tužeb a pokud by bylo možné předpovídat, jaké ceny budou mít ty nebo ony akcie zítra, stali by se z nás milionáři během jedné noci. Ale jak říká velmi trefně jeden z mých akciových guru: „To nikdo neví.“ Proto je velmi důležité brát nejrůznější předpovědi ekonomů, analytiků a někdy by se skoro s nadsázkou dalo říct až finančních věštců s rezervou. A jak tedy uvažovat nad budoucností svých investic? To si povíme v dnešním článku.

JAK INVESTOVAT VELKOU ČÁSTKU: A jaké to má (ne)výhody?

V tomto článku se podíváme na možnosti a výhody ale i nevýhody investování velkých částek. Hlavní benefit velkých částek spočívá v tom, že máte k dispozici širokou škálu možností, do čeho investovat a pokud zainvestujete správně, tak se vám ta velká částka krásně zvětšuje. Na druhou stranu a na co spousta lidí už nemyslí, je, že s sebou velké částky přináší mimo jiné i větší zodpovědnost. Proto se dnes budeme věnovat oběma stránkám této jedné mince.

TULIPÁNOVÁ HOREČKA: První investiční bublina a jak se z ní dnes poučit

Tentokrát se podíváme na tulipánovou horečku - vůbec první zdokumentovanou investiční bublinu, která praskla v roce 1637 v Holandsku. Tulipánová horečka je opředená mnoha příběhy, které si lidé postupem času docela přibarvili a pár z nich si pro zajímavost povíme. Ale důležitější je, jaké poučení si můžeme z tulipánové horečky odnést a aplikovat na dnešní dobu, abychom se ideálně vyvarovali podobného investičního neúspěchu jako cibulek-chtiví kupující v 17. století.

3 SILNÉ STRÁNKY ŽEN INVESTOREK

Tentokrát se zaměříme na 3 silné stránky žen investorek, které v průběhu času potvrzují různé studie a statistiky. Počet investorek se celkově zvyšuje, ale přesto se najde pořád spousta žen, kterým přijde vhod trocha inspirace, aby si dokázaly představit, že úspěchu při investování mohou dosáhnout i ony. A že k tomu není potřeba snažit se v sobě podpořit co nejvíc mužských vlastností, ale že je naopak dobré těžit z výhod, které jsou ženám obecně přirozené.